כתיבת תוכן קידום אתרים: החשיבות של כתיבת תוכן איכותי לאתרכם

בתקופה שבה צריכת התוכן באינטרנט נמצאת בשיאה ורק הולכת וגוברת, יש חשיבות רבה לכתיבת תוכן איכות יומדויק בכל אתר אינטרנט, ובפרט באתרים עסקיים. זאת משום שהתוכן של האתר אינו מיועד רק לגולשים שנכנסים לאתר, אלא גם למנועי החיפוש בתהליך של כתיבת תוכן קידום אתרים.

תוכן לגולשי האתר

תוכן טקסטואלי של אתר, לצד תכנים ויזואליים כגון תמונות וסרטונים, אמור להעביר לגולשים המבקרים בו את כל המידע הרלוונטי להם אודות העסק, תחומי התמחותו, השירותים או המוצרים שהוא מציע וכדומה. בנוסף, התוכן הזה צריך להציג את היתרונות של העסק, ליצור או לחזק את התדמית החיובית שלו בתודעת הגולשים, וכל זאת כשהוא מעניין ורלוונטי.

הסיבה פשוטה: תוכן שאינו מעניין או לא רלוונטי לגולש יגרום לו לצאת מיד מן האתר. לעומת זאת תוכן מעניין ורלוונטי שגם כתוב באופן איכותי וברור יכול לעודד את הגולש לבקר בעמודים נוספים של האתר, לחזור אליו בעתיד ולבצע בו פעולות שונות, כגון הרשמה לעדכונים באמצעות המייל, השארת פרטי התקשרות או רכישת מוצרים והזמנות שירותים ולכן בשירותי כתיבת תוכן קידום אתרים מקבלים כתיבת תוכן איכותי וממוקד.

תוכן למנועי החיפוש

הרבה לפני שזוגות עיניים אנושיות קוראות את התוכן שנכתב באתר, סורקים אותו רובוטים של מנועי חיפוש. הם מגיעים אל האתר, עוברים על כל העמודים שבו ומאנדקסים אותו על מנת שבעתיד יוכלו להציג אותו בתוצאות החיפוש לשאילתות של הגולשים.

מנועי החיפוש הללו הם הסיבה בעטיה בניית אתרים מסתמכת על כתיבת תוכן, בפרט על כתיבת תוכן איכותי, שבעצמה מסתמכת בדרך כלל על מחקר של ביטויי מפתח העשויים להיות מוקלדים כשאילתות על ידי הגולשים. כך למשל עסק המוכר ציוד צילום יוכל להופיע בין תוצאות החיפוש כאשר גולשים יחפשו "איפה קונים מצלמת קאנון" או "המלצות על כרטיסי זיכרון" וכדומה.

חשיבותה של האיכות

מנועי החיפוש של ימינו כבר יודעים להבדיל בין כתיבת תוכן איכותי, רהוט וענייני, לבין תוכן דל ומשעמם אשר ניכר כי נכתב אך ורק על מנת לשלב כמה שיותר מילות מפתח בתוך טקסט אחד. הרובוטים של גוגל וחבריו יודעים גם לאתר תכנים זהים הנמצאים בעמודים שונים ברשת. בכל פעם שתוכן שכזה מאותר על ידי הרובוטים הללו, דירוגו של האתר בין תוצאות החיפוש נפגעו ובכך ההשקעה של כתיבת תוכן קידום אתרים היא חשובה מאין כמותה. 

כיוון שכך, אם בעבר נהגו בעלי אתרים להציף את האינטרנט במאמרים דלי תוכן רק כדי לקדם את האתר שלכם, כיום פעולות קידום אתרים מתמקדות דווקא ביצירת תוכן בעל ערך אמיתי לגולש, וככל שהוא יותר איכותי – כן ייטב לכן השקיעו בכתיבת תוכן אמיתי עם ערך ללקוח.

כתיבת תוכן קידום אתרים

רוצה להכפיל את המכירות של המוצר או השירות שלך?

כתיבת תוכן שיווקי מביאה לך לקוחות

מאמרים נוספים