כתיבת תוכן ב- בניית אתרים מתחילה מאפיון הלקוח. כאשר בונים אתר ללקוח חדש, לפני שבכלל בונים לו את האתר, צריכים להבין כמה דברים על הלקוח הזה, וזה בסוף גם קשור לכתיבת תוכן לאתר.

כתיבת תוכן לאתר – מה צריך להבין

– מה הלקוח עושה?

-האם יש הרבה עסקים בתחום שלו?

-האם יש לו איזה יתרון ברור?

-האם הוא ממותג, או שיש למתג אותו?

-האם יש לו איזה מוצר בלעדי?

-האם הוא מציג חדשנות, נישה -חדשה

-מה רף המחירים של המוצרים ש-הוא משווק או השירות.

-מי קהל היעד שלו?

-מה המטרות השיווקיות שלו?

-האם הוא הולך להכניס מוצרים חדשים?

-האם הוא ותיק חדש?

-האם הוא ממוצב בשוק שלו?

-האם הוא מוכר ומרכזי או שחקן חדש?

אחרי שיודעים את כל הדברים האלה, מחליטים מהו סוג האתר שמתאים ללקוח. לפעמים מדובר על אתר תדמית, לפעמים זה יהיה מיני סייט, ולפעמים זה יהיה עמוד נחיתה, כי הוא לא צריך יותר מזה.

כתיבת תוכן לאתר זה הדבר האחרון, אחרי הבנת אפיון הלקוח ומה הולכת להיות הנישה שלו בשוק שלו.

דף הבית ואודות מה ההבדל- כתיבת תוכן לאתר

דף הבית הוא הדף בו כותבים על התחום בו עוסק האתר והפעילות העסקית שלו. אם למשל מדובר בחברת רהיטי ילדים, אז יהיה כתוב על עולם רהיטי הילדים, כמה חברות יש בתחום, איזה רהיטים יש לילדים ועוד.

אודות זהו הדף הספציפי שמתייחס לחברה המסוימת הזו. מיהי, מהי איפה היא ממוקמת. כמה זמן היא קיימת, מי הבעלים של החברה? מה היתרונות שלה בתחום רהיטי הילדים? ועוד ועוד.

קטלוג מוצרים- כתיבת תוכן לאתר

כאשר מדובר בחברה שיש לה כל מיני מוצרים, אז באתר שלה יהיה גם קטלוג מוצרים. המוצרים יחולקו לפי קטגוריות ומשפחות מוצרים. יהיו תמונות ויהיו גם שמות והסברים.

אנחנו לא מדברים על חנות מקוונת אנחנו מדברים על בניית אתר של חברה שמשווקת מוצרים כלשהם, מבצעת להם קמפיין גוגל, פרסום באינסטגרם וקידום אורגני והיא רוצה לקדם אותם באמצעות האתר שלה. ייתכן שבשלב הבא היא גם תפתח אחר מכירות מקוון, כרגע אנו מדברים על אתר לחברה, שכולל חומר על החברה, על המוצרים ועוד.

חזון ומטרות – כתיבת תוכן לאתר

כאשר גולש נכנס לאתר מסוים, הוא לא מכיר את האתר והוא מתחיל לגלוש בו. האתר חייב להיות עם מיתוג ידידותי למשתמש לא רק ברמת הטכנולוגיה, ממשק הגלישה הנוח והניווט, האתר חייב להיות ידידותי ברמת התוכן. לא יותר מדי ולא פחות מדי. אפשרות לכותרת ואם מישהו רוצה פירוט נוסף תהיה לשונית להיכנס אליה ולקבל תוכן. כל זה משום שיש היום לכל גולש 6 שניות להציץ באתר להיפגע ולהישאר או להיפגע ולנטוש.

כתיבת תוכן לאתר חייבת להיות ברורה, רהוטה, ללא רבב לא מבחינת תחביר ולא מבחינת ניסוח, זה חלון הראווה שלכם והוא חייב להיות מכובד ותדמיתי.

סלוגן לעסק